AS Řím – pouze obrana nestačí

Bosenský útočník AS Řím, Edin Džeko se opět dostal v nelibost římských fanoušků, nově příchozí také zatím neoslňují, a tak jsou pozitivní zprávou pouze Kolarov a Pellegrini.„Příští rok budeme pracovat tvrdě a uděláme vše proto, abychom ukončili sezónu na nejlepší možné pozici,“ napsal na instagram Kevin Strootman. Sice za svůj příspěvek sklidil pár pozitivních ohlasů, dnes ráno se ale AS Řím vzbudilo s nelichotivým pohledem na tabulku. Na druhý Juventus ztrácí osm bodů a na vedoucí Neapol dokonce devět. Má sice k dispozici jeden zápas a to dohrávku se Sampdorií, ale do karet Římu nehraje to, že v přímém souboji ztratila body se všemi týmy před ním.

Velice pozitivní zprávou z ligového podzimu je tak alespoň obrana AS Říma. Mluvíme totiž o dokonce nejlepší obraně celé Serie A s pouhými dvanácti obdrženými brankami. Alison v bráně dal rychle zapomenout na Szczesnyho a Manolas s Faziem tvoří více než dobrou dvojici. Florenzi se po vleklém zranění vrací do bývalé formy a Kolarov je téměř bezchybný. Trenér AS Řím se snaží stavět výsledky právě na obraně, ale bez gólů to také nepůjde. A právě útočné řady AS momentálně příliš nezáří, od utkání s Fiorentinou na začátku listopadu se giallorossi trefili pouze třikrát do sítě Spal, které dohrávalo navíc v početní nevýhodě, následovalo ještě na utkání s Laziem (2:1), ale ve zbytku zápasů už se AS trefilo vždy pouze jednou nebo dokonce vůbec (proti Juventusu a Chievu). Nemastný neslaný útok AS je hlavním problémem týmu, dvě ligové výhry v uplynulém měsíci jsou ještě jasnějším obrazem momentální formy klubu.

 

Edin Džeko je sice stále nejlepším střelcem AS, ale s pouhými osmi brankami v osmnácti utkáních mu patří až sedmá příčka v ligových statistikách. Ještě větším zklamáním je momentálně Patrik Schick, který stihl naskočit do sedmi utkání Serie A, ale nerozvlnil síť ani jednou. Jako nejdražší posila AS Řím v celé historii si zatím fanoušky tedy staví spíše proti sobě…

Přečtěte si také...