Nikdy jsem neměl odcházet z Realu, lituje Cassano

Pětatřicetiletý bývalý hráč AS Řím, Interu nebo AC Milán lituje, že se před léty nechal příliš unést svým temperamentem a instinktem a nasekal chyby, které již později nemohl odčinit.

„Nejvíce lituji toho, že jsem odešel z Realu Madrid,“ tvrdí Antonio Cassano a v jeho slovech je cítit velká lítost. „Byl jsem součástí nejlepšího týmu svého času, mohl jsem v Realu pokračovat ještě dlouhá léta a vydělat spoustu peněz. Mohl jsem se stát součástí historie fotbalu. Já jsem ale následoval svůj instinkt a chyboval jsem. Když se některý trenér někdy rozhodl, že mě nepostaví, mojí odpovědí byly pouze nadávky“, pokračuje Antonio Cassano.

Bývalý italský reprezentační útočník do madridského velkoklubu přišel v lednu 2006 a vydržel až do léta následující sezóny, kdy přestoupil do Sampdorie. „Moje cesta v Realu začala fantasticky, měl jsem šanci poznat dva úžasné hráče, Zidaneho a Ronalda. Mnoho hráčů by dalo všechno za to, aby mohli být na mém místě. Já jsem ale občas nehrával a reagoval podrážděně. Vybíjel jsem si zlost na ostatních. Jednou jsem dostal naprostý záchvat v šatně a nadával jsem trenéru Capellovi v italštině a španělštině.“ Poslední kapka? Ano, po roce nekonečných neshod Cassano v létě 2007 odešel do Sampdorie.

„Až do svých sedmnácti let jsem byl úplný chudák. Moje matka nepracovala a zůstávalo nám strašně málo peněz na živobytí. Já jsem se naučil vyhrávat na ulici, hrál jsme proti komukoliv kdo se mi chtěl postavit a vydělával jsem takto. Byl jsem totiž nejlepší ze všech. Fotbal byla moje vášeň a těch pár lir, které jsem díky němu dokázal vydělat se nám hodily,“ dodal v rozhovoru rodák z Bari.

Přečtěte si také...