Světového poháru klubů se bude účastnit i Juventus

Stále jasnější obrysy dostává světový pohár klubů, který nahradí Konfederační pohár. Nového turnaje se bude účastnit 24 klubů z celého světa, z nichž celou polovinu budou tvořit evropské celky.

 Vedení FIFA na nový světový pohár klubů, který se poprvé odehraje v roce 2021, pozve 24 klubů z celého světa. Svým způsobem se bude jednat o Ligu Mistrů, pouze s účastníky ze všech kontinentů. A právě Ligy mistrů jednotlivých kontinentů „nominují“ kluby, které se finálového turnaje budou účastnit. Klání se pak bude odehrávat mezi 10. a 30 červnem v lichých letech. 24 klubů bude rozděleno do 8 skupin a jejich vítězové postoupí do čtvrtfinále, následovat bude semifinále a finále. Finalisté turnaje si tedy zahrají celkově pět zápasů.
A kdo se na finálový turnaj podívá? Dvanáct evropských celků budou tvořit poslední čtyři vítězové Ligy mistrů, poslední čtyři finalisté stejné soutěže a čtyři místa obsadí nejlepší kluby v žebříčku Fifa. Pokud by se tedy měly brát v úvahu výsledky z posledních let, pak by jasné místo měla Barcelona, Real Madrid, Atletico a Juventus. Podobným systémem se do turnaje kvalifikuje také pět celků z jižní Ameriky, a po dvou klubech přidá Afrika, Asie a Oceánie.

Přečtěte si také...